PRAHA – PODOLÍ

Plavecký stadion Podolí v Praze 4 je velké pražské sportovní a rekreační zařízení České unie sportu, které se nachází v jižní části hlavního města Prahy při pravém břehu řeky Vltavy v bývalém Podolském lomu pod Kavčími horami. V roce 1956 bylo rozhodnuto realizovat výstavbu plaveckého bazénu v areálu bývalé podolské cementárny, jejíž areál byl celodenně ozařovaný sluncem. Variant, jak řešit dispozice bazénů v dané lokalitě, bylo mnoho. Nakonec zvítězila koncepce zasloužilého umělce, akademického architekta Richarda Podzemného. V roce 1959 byla zahájena samotná výstavba plaveckého stadionu. Provoz stadionu byl zahájen velkými mezinárodními spartakiádními plaveckými závody 24 - 27. 6. 1965. Veřejnosti se jeho brány otevřely 28. 6 1965. Během příměstských táborů budeme v areálu využívat dva venkovní a jeden vnitřní bazén, tobogán, tělocvičnu a pro ty nejmenší účastníky hlavně dětské brouzdaliště s různými atrakcemi. V areálu se nachází i velká louka, kde budeme hrát spoustu klasických táborových her. V blízkosti areálu se nachází i park Kavčí hora a Vyšehrad, který při správné příležitosti určitě navštívíme. Obědy budou probíhat v restauraci přímo v areálu bazénu. Táborníkům zajišťujeme pitný režim po celý den a malé svačinky (cereálie a cereální tyčinky), doporučujeme však pro děti i svačinu z domova dle chuti :). Bližší informace o táborech se dozvíte níže. Podrobnější harmonogram, co s sebou a jídelníček bude zasílán zhruba měsíc před konáním tábora.

Fotografie z jednotlivých táborů najdete na našem Facebooku.

MOŽNOSTI SLEV (prosím uveďte v přihlášce)
- 100 Kč sourozenecká sleva
- 200 Kč účast v předchozích letech
- 200 Kč při platbě do konce února 2022

INFORMACE COVID
Tábory budou probíhat podle nařízení vlády a jejich nastavených pravidel pro letní tábory. Pokud by vláda tábory nepovolila, vracíme 100% z každé přihlášky.

Putování s tučňáky

Prázdninové dobrodružství pro všechny předškolní děti, které si chtějí užít spoustu zábavy u vody s příběhem tučňáků. Každý den nás čeká jiné dobrodružství s úkoly, za které budeme sbírat malé tučňáčky. Ti nás poslední den zavedou k hlavnímu tučňákovi, který pro nás bude mít schované odměny. A jaké úkoly si pro nás připravil? Budou kreativní - uděláme si loutku tučňáka a nebo si pomocí pískování vytvoříme obrázek do rámečku. Nebudou chybět sportovní disciplíny a klasické táborové kolektivní hry s míčem. Naučíme se mezi sebou spolupracovat a pomáhat si formou her. V dopoledních hodinách vždy proběhne lekce plavání. V areálu se nachází dětské brouzdaliště, pro plavce i neplavce. Tábor probíhá od pondělí do pátku vždy od 8.00h do 16.30h.

Doporučujeme pro děti od 5 do 7 let. Tábor je vhodný i pro děti, které neumí plavat.

Termíny táborů
15. - 19. srpna 2022
22. - 26. srpna 2022

Kapacita
15 dětí

Cena
3600 Kč / 5 dnů

Lektoři
Anička Doskočilová
Majda Doskočilová

Tábor s plaváním

Tábor pro všechny milovníky léta u vody. Každý den v dopoledních hodinách budou mít účastníci pod vedením zkušených lektorů, kteří mají licence na výuku plavání a jeho trénování, intenzivní hodinový kurz plavání ve vnitřním nebo venkovním bazénu. Dále nás čekají závody v plavání, potápění a další plavecké hry. Těšit se můžete na klasické táborové hry v týmech zaměřené na důvěru a spolupráci, také na sportovní hry s míčem, atletickou olympiádu, kreativní tvoření a nebude chybět ani celotáborová hra, kdy budou táborníci sbírat za úkoly razítka a za ně koncem týdne získají odměny. Tábor probíhá v areálu plaveckého stadionu Podolí a aktivity jsou přizpůsobeny vnitřním a venkovním bazénům. K táborovým hrám využíváme vnitřní tělocvičnu nebo louku vedle bazénů. Tábor probíhá od pondělí do pátku od 7.30h do 16.30h a je vhodný i pro děti, které neumí plavat.

Doporučujeme pro děti od 6 do 12 let.

Termíny táborů
15. - 19. srpna 2022
22. - 26. srpna 2022

Kapacita
12 dětí

Cena
3800 Kč / 5 dnů

Lektoři
1.turnus
Bude upřesněno

Léto pro teenagery

Chceš si užít léto v bazénu se svými vrstevníky? Neposlouchat doma, jak sedíš u počítače nebo koukáš do mobilu na instagramové stories? Pokud si chceš užít pohodové léto, poznat nové kamarády, užívat si neomezeně bazén .... tak se přidej mezi nás. Čeká nás turnaj ve vodním pólu, sportovní turnaje, natočíme kreativní videa na Tiktok, lukostřelba, mini golf a na památku si vyrobíme trička. Prostě si užijeme pět dní v klídku a pohodě, bez starostí a povinností. Tak co, jdeš do toho? Tábor probíhá od pondělí do pátku od 8.30h - 16.30h.

Doporučujeme pro děti a mládež od 12 do 15 let.

Termíny táborů
letošní léto tábor nebude probíhat

Kapacita
12 teenagerů

Cena
3600 Kč / 5 dnů

Lektoři
Bára Lupínková