Míša Appeltová

Míša je absolventkou VŠTVS Palestra, v oboru sportovní a volnočasový pedagog. Již čtvrtým rokem jezdí jako instruktor na pobyty v přírodě, příměstské tábory a školní výlety. Zaskakuje i na 1. stupni Základní školy Charlotty Masarykové ve Velké Chuchli. Od malička byla rodinou vedena k tvůrčím činnostem, ať už hrou na flétnu, posléze kytarou, tak i množstvím kroužků na rozvoj pohybových schopností, ale hlavně činnostmi, které rozvíjely její fantazii a ohebnost prstů. Proto je jejím největším koníčkem právě ruční výroba.

Nejraději vyrábí šperky z korálků. Poslední dva roky se jí daří spojit radost z přírody právě s ruční prací, ráda vyráží do přírody a z přírodního materiálu pak vyrábí předměty, které jí slouží ne jen jako ozdoby, ale i upomínkové předměty.

"Heslo, kterým se řídím, a které bych ráda přenesla i na děti, je citát který řekl Henrik Ibsen, a to: Zraněná pata ještě nedělá Achillea. Každé dítě je umělec ve svém vlastním těle, a i když mu něco nejde, neznamená, že je horší než ostatní."